توری گابیون

گابیون چیست؟

گابیون چیست
زمان مطالعه: 7 دقیقه

گابیون چیست؟

گابیون که به معنای تور یا قفس سنگی بزرگ است، از گذشته بسیار دور تا به امروز برای اهداف مختلف استفاده می شود. گابیون در واقع یک محفظه توری فلزی است که داخل آن را با مواد مختلف مانند سنگ، خاک، شن و غیره پر می کنند. در گذشته از گابیون برای اهداف نظامی و دفاعی استفاده می کردند.

گابیون ها استحکام زیادی دارند و علاوه بر استحکام، زیبایی خاصی نیز دارند. یکی از موارد کاربرد این توری در ساختمان سازی است که علاوه بر زیبایی ظاهری ساختمان باعث استحکام بسیاری نیز می شود. یکی از دلایل استفاده بسیار از توری سنگی قیمت مناسب آن است که برخلاف مصالح دیگر قیمت بالایی ندارد.

تاريخچه گابیون

گابیون، برای اولين بار برای استفاده در صنايع نظامي ساخته شد. در گذشته  گابیون ، کار محافظت را بر عهده داشته است  و از گل و سنگ پر مي شد. در مصر قديم،از  گابيون به عنوان سد در مقابل سیل و طغيان رودخانه ها استفاده مي كردند. امروزه اين سازه را با تركيب تكنولوژي ، مواد و مصالح جديد در سبك هاي مدرن می سازند.

به پر کردن  تورهاي سيمي از سنگ ها و قلوه سنگ خشكه چيني مي گويند. اين كار براي جلوگيري از ريزش خاك ، انجام می شد .

گابیون :  گابیون که از آن به عنوان دیوار نگهبان استفاده می شود.

نامهای دیگر گابیون ؛ سَلّه اندازی، تور سنگی است .

در مهندسی عمران، به قفس توری گفته می شود که درون آن را از قلوه سنگ پر می کنند وبرای جلوگیری از ریزش خاک ، تعدادی از آن ها را به صورت خشکه چینی روی هم قرار می دهند .

 

 

کاربرد و مزایای توری گابیون چیست؟

 گابیون که بسیاری به دلیل کاربرد زیاد سنگ در آن، آن را با نام توری سنگی می شناسند، تلفیقی از معماری گذشته و امروزی به شکل کاملا جذاب است. در جاده های کنار کوه همیشه احتمال ریزش سنگ وجود دارد و هزینه بسیاری برای جلوگیری از این ریزش باید صرف شود. توری گابیون جزء مصالحی است که به طور گسترده در ساخت جاده و محافظ برای ریزش سنگ ها استفاده می شود.

توری گابیون در سازه های  تزئینی و برای زیبایی محیط استفاده می شود. قفس های گابیون در اشکال مختلف ساخته می شوند و با سنگ هایی در رنگ ها و اندازه های مختلف پر می شوند. علاوه بر کاربرد  تزئینی ، توری گابیون  درموارد عمرانی هم استفاده می شود. در سد سازی و حصار کشی از گابیون استفاده می شود.

این محتوا به شما پیشنهاد می شود :   خرید توری گابیون شیراز

این توری در ساختن فضای زیبا و برای ایجاد حس طبیعت در قسمت های مختلف و نیز در سواحل بکار می رود. بسیاری از نیمکت ها، مجسمه ها و دیوار هایی که ما در شهر می بینیم توری های سنگی هستند که با زیبایی هرچه تمام تر استفاده شده اند.

 

گابیون چیست

توری گابیون برای مقاوم سازی

 

از طرفی در خانه باغ ها زمانی که نیاز به کشیدن دیوار یا فنس باشد بسیاری ترجیح می دهند که از گابیون استفاده کنند تا ظاهر باغ خراب نشود و در این حال ایمنی بیشتری به باغ خود داده باشند. این توری ها در سد سازی که دیواره ها باید حداکثر مقاومت را داشته باشند نیز استفاده می شود و همین امر می تواند دلیلی بر استحکام بسیار آن باشد. این نوع توری مزایای بسیار دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

یکی از مهم ترین مزایای این توری های فلزی نفوذ پذیری آن در مقابل آب است که اجازه ماندن آب داخل این محفظه را نمی دهد. این توری ها از آنجا که با سنگ های طبیعی پر شده اند ارزان هستند و فضای طبیعی و زیبایی به مکان های مختلف می دهند.

 

 

خرید آسان و مطمعن با جهانتور ، ارائه فاکتور رسمی

تماس با فروشگاه جهانتور

مدیر فروشگاه : 09122126805              دفتر فروش : 02166310002

 

 

سنگ طبیعی موجود در توری سنگی باعث رشد گیاهان مختلف می شود که این گیاه ها باعث چسبیده شدن محکم سنگ ها به یکدیگر می شوند و مقاومت توری را بالا می برند. از طرفی مواد سازنده ی این توری به گونه ای است که به راحتی راه اندازی می شود و بر خلاف سایر مصالح نیازی به تعمیر و بازسازی ندارد.

 

 

گابیون چیست

استفاده از گابیون در فضای داخلی

از نظر اقتصادی توری های گابیون برای  حصار کشی بسیار به صرفه هستند و به همین دلیل است که از مطلوبیت زیادی نزد مصرف نندگان برخوردارند.

 توری های گابیون را باید از جنبه های گوناگونی چون استحکام ، انعطاف پذیری ، طراحی و محاسبه سازه ها مورد بررسی و ارزیابی قرارداد.

یکی ازکاربردهای توری گابیون در مهندسی سازه است .

مانند: سدسازی، موج‌شکن، مقاوم سازی بناهای سست، پوشش کف آبراهه‌ها، مهار دیوارهای سنگی ، حفاظ و … و در راه سازی برای  جاده سازی، مهار سنگ های متمرکز بر راه ها استفاده می شود. گابیون ها در محوطه سازی ، دیوار حائل ،ایجاد دیوارهای محافظ ، نماسازی، نیز مورد مصرف قرار می گیرند.

اما کاربردهای توری  گابیون خیلی وسیع تر از اینهاست . حتما در نقاط مختلف شهر دیده اید که از توری گابیون به عنوان  مبلمان شهری و سنگی نیز استفاده شده است . بسیاری از سازه های  تزیینی دیگر که به جهت زیبا سازی شهرها ساخته شده اند که از جنس توری گابیون می باشند و چهره شهر را زیباتر می کنند.

این محتوا به شما پیشنهاد می شود :   معایب گابیون

 

در هنگام خرید گابیون باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید گابیون به دلیل قیمت مناسب و مقاومت بالا بسیار گسترده است. یکی نکاتی که هنگام خرید این توری باید به آن توجه کرد، نوع مواد بکار رفته در آن است، زیرا گابیون انواعی دارد و نوع پلاستیکی آن معمولا ارزان تر از سایر انواع می باشد.

 

کاربرد گابیون در زیبا سازی شهر

خرید  گابیون

 

توری گابیون باید از جنس گالوانیزه گرم باشد، یعنی مقاومت بالایی داشته باشد و در حین حال ضد زنگ و خوردگی باشد. بنابراین هنگام خرید اگر جنس توری از فلز ضد زنگ باشد قیمت به نسبت بالاتری خواهد داشت. از طرفی به دلیل کاربرد بسیار توری گابیون، شرکت های تولید کننده این محصول روز به روز بیشتر می شوند.

 

 

هنگام خرید باید از معتبر بودن مکانی که قرار است این توری را از آنجا خریداری کنید اطمینان حاصل کنید. خرید از شرکت یا فروشگاهی که محصولات آن از مواد اولیه باکیفیت تهیه شده باشند در اولویت قرار دارد. بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها از مواد اولیه بی کیفیت استفاده می کنند و در عین حال قیمت محصولات آنها نیز بسیار بالاست.

 

خرید آسان و مطمعن با جهانتور ، ارائه فاکتور رسمی

تماس با فروشگاه جهانتور

مدیر فروشگاه : 09122126805              دفتر فروش : 02166310002

 

گابیون چیست؟

گابیون که به معنای تور یا قفس سنگی بزرگ است، از گذشته بسیار دور تا به امروز برای اهداف مختلف استفاده می شود. گابیون در واقع یک محفظه توری فلزی است که داخل آن را با مواد مختلف مانند سنگ، خاک، شن و غیره پر می کنند.

کاربرد و مزایای توری گابیون چیست؟

در جاده های کنار کوه همیشه احتمال ریزش سنگ وجود دارد و هزینه بسیاری برای جلوگیری از این ریزش باید صرف شود. توری گابیون جزء مصالحی است که به طور گسترده در ساخت جاده و محافظ برای ریزش سنگ ها استفاده می شود. این توری در ساختن فضای زیبا و برای ایجاد حس طبیعت در قسمت های مختلف و نیز در سواحل بکار می رود.

در هنگام خرید گابیون باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید گابیون به دلیل قیمت مناسب و مقاومت بالا بسیار گسترده است. یکی نکاتی که هنگام خرید این توری باید به آن توجه کرد، نوع مواد بکار رفته در آن است، زیرا گابیون انواعی دارد و نوع پلاستیکی آن معمولا ارزان تر از سایر انواع می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 42 میانگین: 4.9]

نوشته های مشابه

20 دیدگاه در “گابیون چیست؟

 1. ایزدی گفت:

  امکا استفاده از سنگ های رنگی هم هست؟gmail

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . بله میتونید استفاده کنید . برای مشاوره و راهنمایی تماس حاصل فرمایید

 2. ایزدی گفت:

  امکا استفاده از سنگ های رنگی هم هست؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما ، بله برای سنگ های رنگی هم میشه استفاده کرد

 3. هوشمند گفت:

  درود آیا با گابیون می توان پله ساخت؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . بله در صورت طراحی مناسب و به کارگیری درست در ساخت پله نیز می توان از گابیون استفاده کرد

 4. کنام گفت:

  درود بر شما . آیا برای طراحی توری گابیون باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته بشه یا امکان استفاده از توری گابیون به هر شکلی هست؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما قطعا ملاحظات طراحی برای استفاده باید در نظر گرفته شود .

 5. پروین گفت:

  آیا می توان از توری گابیون به عنوان پایه باربیکیو استفاده کرد؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . می توان از توری گابیون در این طراحی استفاده کرد ولی نحوه استفاده شما به طراحی شما بستگی دارد .

 6. سولماز گفت:

  درود ، تو مطلبتون عنوان کردید که داخل سنگهای توری گابیون گیاه رشد می کنه .آیا خودمون باید این گیاهها رو بکاریم یا از قبل درون سنگهای توری گابیون قرار داده شده؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما ؛
   باید هنگام پر کردن سبد گابیون تخم گیاهان مورد نظر رو در سبد گابیون لابلای سنگها قرار بدید . البته قابل ذکره گونه خاصی از گیاهان رو می تونید بکارید.
   برای آشنایی با انواع توری اینجا کلیک کنید.

 7. آجرسا گفت:

  سلام ما یک دیوار گابیونی در باغمون داریم ولی گابیون ساده است و با سنگ پر شده . آیا الان امکان داره همون دیوارو تبدیل به دیوار گابیونی سبز کنیم ؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . بله امکانش هست

 8. صدف گفت:

  آیا امکان کاشت گیاه در توری گابیون که پرشده هست ؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . بله این امکان وجود دارد که در صورت طراحی مناسب اقدام به کاشت گیاه در توری گابیون نمایید .

 9. دارا گفت:

  عمر مفید توری گابیون پلاستیکی چقد است؟ آیا برای دیوار وسط باغچه مناسب است؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما ؛
   عمر مفید توری گابیون بستگی به مورد مصرف و جنس توری گابیون داره .بله برای دیوار وسط باغچه گزینه مناسب و خوبیه.

 10. سوسن گفت:

  در صورت خرید توری گابیون از شما هزینه حمل و نقل به عهده شماست یا خریدار؟ آیا شما کار نصب و اجرای توری گابیون را نیز انجام می دهید؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . هزینه ارسال محصولات به عهده مشتری هست و خدمات نصب هم نداریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *