مفتول گالوانیره

کارخانه مفتول گالوانیزه

کارخانه مفتول گالوانیزه
زمان مطالعه: 5 دقیقه

مفتول گالوانیزه:

در فرایند ساخت مفتول گالوانیزه در کارخانه، فولاد که فاقد اکسید می باشد در کانی از فلز روی ذوب شده غوطه ور می گردد و در نتیجه فولاد را پوششی از روی احاطه می کند. این مفتول به دست آمده دارای لایه های آلیاژ است که سبب مقاومت در برابر خوردگی فلز پایه می باشد. این محافظت به دو شکل صورت می گیرد یکی در برابر هوای اتمسفر و دومی حفاظت کاتدی فلز روی به سبب ویژگی الکترونگاتیو بودن روی در برابر فولاد است.

به بیان دیگر سیم مفتول گالوانیزه همان مفتول سفید است که با گالوانیزه کردن مفتول سیاه تهیه می گردد . شایان ذکر است بدانید که طی فرآیند گالوانیزه کردن مفتول، در مقابل اکسید شدن همچنین زنگ زدگی مقاوم تر خواهد شد و مفتول را برای هر نوع آب و هوایی سازگار خواهد کرد.

 

 

کارخانه مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه

 

انواع مفتول گالوانیزه

 مفتول گالوانیزه سرد:

در ساخت این نوع مفتول در کارخانه قبل از هر چیز مفتول سیاه را توسط جریان الکتریکی تمیز و اکسید زدایی خواهند کرد و پس از آن توسط فرآیند الکترولیز یک لایه ای به نام گالوانیزه سرد روی آن قرار می دهند. ناگفته نماند که لایه ی ایجاد شده در این روش بسیار نازک تر از لایه ای است که در روش گالوانیزه گرم درست می شود. این فرآیند باعث مقاومت نسبی و بسیار کم مفتول در برابر رطوبت، زنگ زدگی، خوردگی و شکستگی خواهد شد و میزان انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد.

این محتوا به شما پیشنهاد می شود :   مفتول گالوانیزه acsr

در این روش مفتول ها عموما قطر هایی به اندازه ی 0.5-6 میلی متری دارند. این مفتول ها به دو شکل شاخه ای و کلافی تولید و عرضه ی بازار شده اند. بهتر است بدانید که خصوصیات فیزیکی و شیمیایی این نوع مفتول ها تابع نوع میلگردی خواهد بود که از آن ساخته می شود.

 

 

کارخانه مفتول گالوانیزه

 مفتول گالوانیزه

 

 

مفتول گالوانیزه گرم:

در حقیقت این نوع مفتول، به مفتول سفید نیز معروف است. یک نوع از مفتول گالوانیزه می باشد که با روش گالوانیزاسیون داغ کرده و یک لایه از فلز روی بر روی آن می کشند. این مفتول در واقع همان مفتول سیاه است که آن را حرارت می دهند و در اثر این حرارت میزان کربن آن به حداقل می رسد و نرم و نفوذ پذیر خواهد شد سپس با غوطه ور کردن در وان روی مذاب کاملا عمقی و تمیز روکش دهی خواهد شد.

سطح کاملا صاف، یک دست و نرم از ویژگی های منحصر به فرد و بارز این نوع مفتول خاص است.  جالب است بدانید که ویژگی خم شدن و پیچ خوردگی بالای آن باعث می شود تا در تولید انواع محصولات بافتنی مانند ( انواع توری حصاری، سیم خاردار، گابیون، توری مرغی و… ) از این نوع مفتول گالوانیزه استفاده می کنند.

 

 

 

 

مراحل اجرای گالوانیزه گرم:

در واقع برای ساخت این نوع از مفتول باید مفتول سیاه را از چند مرحله عبور دهیم.

 • * در واقع مفتول سیاه را توسط کوره آنیل در دمای 800 الی 900 درجه فارنهایت داغ و نرم خواهند کرد به این مرحله بازپخت نیز می گویند.
 • * برای اسید شوره شدن یا اکسید زدایی، با عبور دادن مفتول سیاه که آن را حرارت داده اند از وان اسید، آن را انجام می دهند.
 • * سپس در این مرحله نوین به خنک کردن مفتول می رسد.
 • * سیستم جمع کن که از طریق یکی از این سه حالت عمومی معمولی، عمومی پروانه ای و بغل زیر افقی صورت می گیرد.
این محتوا به شما پیشنهاد می شود :   خرید مفتول گالوانیزه سمنان

 

 

 

خصوصیات مفتول گالوانیزه گرم:

سازگاری با هر نوع آب و هوا

دارای مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی

مقاوم بالا در برابر پیچ خوردگی

از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است

نگهداری و نصب مفتول گالوانیزه گرم آسان است.

دوام بالایی در هر نوع آب و هوایی دارد.

سطحی کاملا صاف، صیقلی و براق دارد.

دسترسی آسان به آن

چرا تولیدات کارخانه مفتول گالوانیزه دارای اهمیت است؟

زیرا در آن مفتول گالوانیزه سفید تولید می شود که ماده ی اولیه تولیدات صنایع مفتولی به حساب می آید.

در گالوانیزاسیون چه تغییراتی در مفتول ایجاد می شود؟

گالوانیزاسیون در کارخانه مفتول گالوانیزه ،سبب افزایش مقاومت مفتول در مقابل زنگ زدگی و همچنین سازگاری با هر شرایط آب و هوایی می گردد.

ویژگیهای مفتول گالوانیزه چیست؟

انعطلف پذیری بالا / سطح صیغلی و صاف / طول عمر بسیار بالا / تنوع در انواع اندازه های مختلف / در دسترس بودن و مقرون بصرفه بودن / مقاوم در برابر زنگ زدگی / قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 25 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “کارخانه مفتول گالوانیزه

 1. لاهیجانی گفت:

  ممنون اطلاعات خوبی راجع به مفتول به دست آوردم.

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . رضایت شما افتخار ماست

 2. بهرمند گفت:

  در صورت خرید مفتول گالوانیزه ،درب کارخانه تحویل می دهید ؟بسته بندیهای مفتول گالوانیزه به چه صورتی است؟

  1. jadmin گفت:

   درود بر شما . برای تحویل محصولات از جمله مفتول گالوانیزه معمولا شما تعیین کننده محل دریافت هستید . میتوانید درب کارخانه یا هر محل دیگر دریافت کنید . برای دریافت راهنمایی بیشتر با شماره های اعلام شده تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *